Jdi na obsah Jdi na menu
 


Proč Caldera a jiné otázky

13. 3. 2008
V poslední době nás zahrnujete všetečnými otázkami, například co je to Caldera, proč zrovna Caldera a co ten Frank, kdo to je, co mu je, že se neukazuje,. Nebo : co jsme zač, co hrajeme, kde si nás můžete poslechnout, jestli máme na netu mp3, jak zjisttíte, kdy a kde hrajeme.,atd.

Tak pěkně popořádku a pomalu:

1. Proč Caldera?

2. Proč Frank Caldera?

3. Kdy se Frank ukáže?

4. Co jsme zač?

5. Co hrajeme?

6. Máme na netu mp3?

7. Kde a kdy hrajem?

Obrazek

Proč zrovna Caldera?

Když se dá dohromady nějaké seskupení, tým, v tomto případě hudební skupina, obvykle hledá pro jednodušší prezentaci nějaký název, který by vyjadřoval alespoň náznakově, co se pod názvem skrývá a přiblížil tak publiku (obecenstvu, veřejnosti), oč tu běží.

_

Synátor Franka se učil fyziku, když vtom vešel otec, odhodlán syna přezkoušet z vybrané látky. Shodou všech okolností se synek učil zrovna o sopkách. A tady je vysvětlení vzniku názvu:

Kaldera je geologický termín, který popisuje destruktivní tvar stratovulkánu v podobě kotlovité prohlubně tvaru kráteru o průměru několika kilometrů až desítek kilometrů v extrémních případech. Slovo kaldera (v angličtině a španělštině psáno caldera) pochází ze španělštiny, kde znamená kotel (místní název kotlovité prohlubně na ostrově La Palma na Kanárských ostrovech). Kaldera vzniká :
Někdy vznikají i kombinací předchozích - např. Krakatau explozí a propadnutím zároveň. Vzniká útvar, který je častokrát vyplněn vodou, ale vzhledem k častému výskytu síry v okolí magmatické činnosti netvoří výjimku ani jezera slabě koncentrované kyseliny sírové.
Za situace, kdy dojde k obnovení magmatické činnosti sopky, objeví se na hladině vzniklého jezera nový vulkán, který vytvoří ostrov.

Obrazek

V tu chvíli Frank pochopil, že on sám je synonymem caldery, a že se cítí úplně stejně jako probuzená sopka chystající se vyvařit ze svého nitra vše, co lze vždy, když vezme do rukou paličky a basovou kytaru.

Pak se jednou náhle Frank ztratil a my jsme pochopili kdo je frank. Ale pořád to v něm vře a my to víme a cítíme. Až se uklidní, všude kolem se rozprostře ticho a po Frankovi zbyde klidná, modravě zelená (zelinkavě modrá) hladina, pod kterou se budou ukrývat už jen vzpomínky nás, jeho příznivců.

_

Proč Frank Caldera?

Frank se samozřejmě nejmenoval Frank Caldera. "Caldera" je jeho přezdívka, kterou získal po sebedestrukci. Ovšem protože nikdo neví, jak se vlastně jmenoval, tak takhle získal příjmení, ať už se jmenoval jakkoliv. A je to prostě vzor, tak jsme kapelu pojmenovali po něm.

_

Kdy se Frank ukáže?

Z výše popsaného je zřejmé, že Frank už se neukáže.

_

Kde jsme se tu vyloupli?

Tahle skupina vznikla poněkud hekticky, když Vláďa dostal nabídku na hraní na jednom bále a měl měsíc na to, aby dal dohromady kapelu a hlavně repertoár. Psal se rok 2005 a byl leden. Tehdy se to povedlo a od té doby se kapela neustále rozvíjí.

_

Všichni tři vyobrazení členové kapely jsou  z Varnsdorfu.Obrazek Na začátku jsme byli čtyři, ale jak už to chodí, muzikanti jsou nestálí a tak Arny je dneska v Praze a hraje se skvělou kapelou Fast Food .  Tak teď hrajem ve třech. 

 _

A kdo a na co hraje? Vláďa kytaru, Ála zpívá, Petr saxofon a španělu  a s Álou se dělí o klávesy. Asi se ptáte, kdo hraje na bicí a na basu. Zrovna na ty nástroje, které tvrdí muziku. Na ty hraje přece kapelník - Frank Caldera (no foto zatím). 

_

Co z nás leze?

Obrazek

Skladba našeho repertoáru sahá do 60. let minulého století. Skaldby jako Náhrobní kámen, Stumblin in, Yellow river, beatlesovské hity Eight days a week, All my lovin, Can´t buy my love nesmějí přece chybět. Nezapomínáme ani na současné hity, třeba české Zejtra mám, Píseň kovbojská nebo Co se mi zdá. Celý repertoár je na jiné stránce. V poslední době se nám honí hlavou, jestli se nezaměřit pouze na Oldies. Co vy na to?

_

Máme na netu mp3?

Mno, zatím ne, ale jak to bude hotový, tak Vám dáme vědět.

Kde hrajem?

Aktuální přehled akcí najdete todek. Průběžně se doplňujou a přehazujou a přesouvaj a rušej, takže sledovat. Na stránce je přehled akcí, které už proběhly. Tam zjistíte i odkaz na fotogalerii. Tedy, pokud zase nezapomeneme foťák.

Kde budeme hrát příště, to záleží i na Vás.

Takže pokud nechcete prožít oslavu, ples nebo slavnost pouze s reprodukovanou hudbou, zavolejte, napište.